Gelir Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı ve Hüsran

BU YAZI Admin TARAFINDAN 1 Ekim 2012 Pazartesi GÜNÜ YAZILDI. 0 yorum
Binlerce kişinin dört gözle beklediği Gelir Uzman Yardımcılığı alım ilanı verildi bilindiği gibi.Fakat ilan birçok hayal kırıklığıyla geldi gibi sanki.Çünkü herkes daha fazla sayıda bekliyordu.En az 1000 kişilik gelmeliydi bence.Üstelik yıl başında verilen bir söz var işin içinde.2012 yılı için en az 3000 Gelir Uzman Yardımcısı alacağız demişlerdi sanki. Ama  ocak 500 kişi nisan 500 kişi olmak üzere 1000 kişi + bir de 10 kasım sınavı için 500 kişi. Baktığımız zaman 1500 kişi ediyor.E diğer 1500 kişi nerede..Şuanlık muamma.Bu yıl için alımın 1500 kişi olacağıda kesinleşti bu ilanla.

İlanla ortaya çıkan  başka bir tartışma konusuda sadece Bursa ve Antalya illeri için sınav açılmış olması.Kimine göre bu tamamen bir avantaj kimisine göre dejavantaj.Bu durumun avantaj mı dezavantaj mı olduğu ta ki sınava girecekler listesi açıklanana kadar belli olmayacak kanımca.Hemen bir durumları değerlendirelim kendimizce.İki il olduğu için illerden birisine yığılma olma ihtimali çok yüksek.Antalya mı Bursa mı? Hangisinde yığılacak başvurular bilinmez.

Sonuç olarak 500 kişilik ilan Bursa ve Antalya illeri için açıldı sınav.10 katı aday çağırılacak sınava, buda 5000 kişi yapar. 70 üzeri puanlı yaklaşık 22 bin kişi var.Hadi 10 bini başka yerlere, başka sınavlara başvurdu veya Gelir Uzman Yardımcılığınu düşünmüyor.Geriye 12 bin kişi kalıyor ve bunların yalnız 5000 sınava girecek.7 bin kişi için umut başlamadan bitiyor.Tabloya bakarmısınız ne kadar vahim.Nereye gidiyoruz anlamıyorum.Neyse uzatmaya gerek yok.Allah sonumuzu hayretsin..Sağlıcakla kalın.

Hiç yorum yok:

Yorumunuz Denetlendikten Sonra Yayımlanacaktır.