2013 Yılında 3.000 GUY Alımı Planlanıyor !

BU YAZI Admin TARAFINDAN 31 Ocak 2013 Perşembe GÜNÜ YAZILDI. 0 yorum
Gelirler İdaresi Başkanlığı 2013 yılı performans programını açıkladı. 2013 yılında G.İ.B'e alımı planlanan personel sayısı hakkında aşağıdaki bilgilere yer verildi.
 
"Başkanlığımızın çok önem verdiği insan kaynakları politikasının temelinde; bilgili, deneyimli, güler yüzlü, motivasyonu yüksek ve sürekli kendini geliştiren çalışanları yer almaktadır.

Başkanlığımızda görev yapmakta olan personelin çalışma koşullarının daha uygun hale getirilmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta olup, 2013 yılında da gerek yeni istihdam edilecek personel açısından gerekse de mevcut personel açısından, çalışma koşullarının günümüz şartlarına uyumlaştırılmasına yönelik çalışmalar sürdürülecektir.

Ayrıca 2013 yılında; çalışanların mevcut görevlerini yürütebilmeleri, farklı ya da daha üst düzeydeki görevleri yerine getirebilmeleri için gereken teknik bilgi ve nitelikleri kazandırmaya yönelik tamamlayıcı eğitimlerin verilmesi ve seminerlerden yararlanmaları sağlanacaktır.

Daha fazla sayıda personelimize yurtdışında yapılacak staj, lisansüstü ve mesleki eğitim ile seminer imkânlarının sağlanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

 
2013 yılında 3.000 gelir uzman yardımcısı, 100 devlet gelir uzman yardımcısı, 100 avukat, 75 koruma ve güvenlik görevlisi, 100 şoför, 100 hizmetli istihdamı planlanmaktadır.

Diğer taraftan ihtiyaçlar kapsamında görevde yükselme sınavlarının yapılmasına devam edilecektir."


Yayımlanan programda 2013 yılı için 3000 adet Gelir Uzman Yardımcısı alımı planlanmakta. Fakat geçmiş yıllara baktığımızda ilginç bir bilgi göze çarpmakta.Örnek olarak ; 2012 yılı için planlanan GUY alım sayısı 4000 idi ve 1500 kişilik sınav açıldı. Siz buradan bir çıkarım yapın artık. Tabi her sene aynı program uygulanacak değil. Temennimiz açıklanan bu 3000 kişilik Gelir Uzman Yardımcısı alımının 2013 yılında gerçekleşmesi.

Bu arada flaş bir haber paylaşayım. Milli Eğitim Bakanı açıklama yaptı.Şubatta öğretmen atamasıda yokmuş :)

Sağlıcakla kalmanız dileğiyle...
İyi Çalışmalar.... 

 

Hiç yorum yok:

Yorumunuz Denetlendikten Sonra Yayımlanacaktır.