30 Mart 2013 Gelir Uzman Yard. Sınavı Başvuruları Başladı

BU YAZI Admin TARAFINDAN 25 Şubat 2013 Pazartesi GÜNÜ YAZILDI. 0 yorum
30 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan Gelir Uzman Yardımcılığı sınavına başvurular bugün itibariyle alınmaya başlandı.

Sınava başvurular 8 Mart 2013 Cuma gününe kadar devam edecek. Başvurular tamamlandıktan sonra  18 - 21 Mart 2013 tarihleri arasında illerin kontenjanlarının 10 katı olacak şekilde sıralanarak sınava girecekler listesi hazırlanıp ilan edilmesi beklenmekte.

Başvuru için neler yapmamız gerektiğine kısaca değinelim.

Önce http://esinav.gib.gov.tr/eSinav/adayKayit.jsp adresine girilerek , gerekli bilgiler doldurulmalı. Burada özellikle E-Mail adresine dikkat edilmeli. Çünkü şifremiz yazdığımız E-Mail adresine gelmekte.

Daha sonra http://esinav.gib.gov.tr/eSinav/adayGiris.jsp adresine girip sağdaki giriş yerine T.C Kimlik No ve E-Mail adresimize gelen şifreyi yazıp giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra gelen ekrandan Başvuru Formunu İndir'e tıklayıp belgeyi indiriniz. İndirme tamamlandıktan sonra , formu açıp gerekli yerleri (özellikle kırmızı ile vurgulanmış yerleri) doldurup,  uygun bir fotograf ekleyiniz.

Son olarak en altta yer alan şifre bölümüne E-Mailimize gelen şifreyi yazarak, Başvuyu Gönder'e tıklayınız. Biraz bekledikten sonra başvurunuzun kaydedildiğini ve aday numaranızı gösteren bir uyarı gelecektir. Böylelikle başvuru tamamlanmış oldu.


( Bu arada bende bu saat itibariyle (23:45) başvurdum :-) başvuru sayısı 1.000 kişiye yaklaşmış ilk günden )

 

Hiç yorum yok:

Yorumunuz Denetlendikten Sonra Yayımlanacaktır.