7 Eylül 2013'de Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Var

BU YAZI Admin TARAFINDAN 2 Ağustos 2013 Cuma GÜNÜ YAZILDI. 9 yorum
Bakanı Mehmet Şimşek, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının (VDK) eylül ayının ilk haftasında yeni bir meslek giriş sınavı düzenleyeceğini belirterek, sınavda başarılı olan bin 500 kişinin vergi müfettiş yardımcısı olarak atanacağını bildirdi.Konuya ilişkin Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şimşek, VDK'nın faaliyetleri ve eylül ayında yapacağı sınavla ilgili bilgi verdi.
Vergi Müfettişliği

Şimşek, VDK'nın, 10 Temmuz 2011'de yürürlüğe giren 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulduğunu ve doğrudan Maliye Bakanı'na bağlı olarak vergi denetim çalışmalarını yürüttüğünü ifade etti.Bu düzenlemeyle yıllardır dört farklı unvan ve birim tarafından yürütülen vergi denetiminin, 10 Temmuz 2011'den itibaren VDK'ca gerçekleştirildiğini aktaran Şimşek, şunları kaydetti: "VDK, mensupları olan vergi müfettişlerinin bilgi birikimi ve tecrübelerinden güç alarak dinamik ve yenilenmeye açık yapısıyla başta ülkemiz olmak üzere vergi mükelleflerine yüksek kaliteli hizmet sunmayı ana amaç olarak belirlemiştir. VDK, bu kapsamda kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği mevzuat düzenlemeleri ve çalışmalarla vergi kayıp ve kaçağının azaltılarak kayıt dışı ekonomiyle mücadelede önemli sonuçlar almıştır. 

Kuşkusuz bu sonuçlara, hukuka uygun, hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi, Başkanlığın denetim kapasitesi ile doğrudan ilgilidir. VDK genç, dinamik, öğrenmeye ve ülkemizin seçkin üniversitelerinden mezun gençlerin vergi müfettiş yardımcısı olarak mesleğe alınmalarının başkanlığa verilen görevlerin daha etkin yerine getirilmesinde çok önemli bir aşama olduğunun bilincindedir. Bu nedenle vergi müfettişlerinin sayısal ve nitelik olarak üst seviyelerde istihdam edilmeleri VDK'nın ana gündemi olup, arka arkaya açılan meslek giriş sınavlarıyla ülkemizin yarınları olan gençleri vergi müfettişliği mesleğini seçmeye davet etmiştir."

"Yüzlerce gencimiz, vergi müfettiş yardımcısı olmaya hak kazandı"
Geçen yıl ve bu yıl gerçekleştirilen meslek giriş sınavları ile yüzlerce gencin, vergi müfettiş yardımcısı olmaya hak kazandığına işaret eden Şimşek, VDK'nın, eylül ayının ilk haftasında da yeni bir meslek giriş sınavı düzenleyeceğini bildirdi. İstanbul ve Ankara'da 7 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek sınava 2012 ve 2013 yıllarında yapılan KPSS'de başarılı olan adayların katılabileceğini belirten Şimşek, sınavın önce test usulde yazılı, ardından da sözlü olarak iki aşamalı şekilde VDK'ca gerçekleştirileceğini ve sınavda başarılı olan bin 500 kişinin vergi müfettiş yardımcısı olarak atanacağını ifade etti.Şimşek, ülkenin yarını olan gençleri, bir kariyer, ilke ve değerler bütünü olan vergi müfettişliği mesleğini seçmeye, öğrenmeye ve değişime açık bir yapıda kariyer yapmaya ve ülkeye faydalı olmaya çağırdı. 

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Meslek Giriş Sınavına ilişkin ayrıntılar, Resmi Gazete, Türkiye çapında yayın yapan günlük gazeteler ile "www.turkiye.gov.tr", "www.maliye.gov.tr" ve "www.vdk.gov.tr" internet adreslerinde duyurulacak.


Kaynak: Memurlar. Net


9 yorum:

 1. taban puan belli mi arkadaşlar ? gene 80 mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadro sayısı, puan tür(leri)ü ve taban puan henüz tam belli değil. İlan çok yakın zamanda verilir. O zaman herşey belli olur.

   Sil
  2. tşkrler admin jet gibi cevapladın için :)

   Sil
  3. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

   Bloğumuzu takipte kalmanız dileğiyle. İyi günler.

   Sil
 2. Son yapılan sınavda 1500 kişilik bir kontenjan vardı. Benim sıralamam 40 57 puan türlerinde ortalama 5-6 binlerde sınava çağrılma şansım var mıdır ? teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Puanınız 75 ve üzeri ise sınava girme ihtimaliniz yüksek.

   Sil
  2. İhtimali duyması bile sevindiriciydi:) Bu saatte bile vakit ayırdığınız için teşekkürler

   Sil
 3. Son yapılan sınavda kadro sayısı 1500 ve sınava çağırılan kişi sayısı 12.000 civarındaydı ( yanlış bilgi ise lütfen düzeltin) Yine 1500 kişilik bir alım yapıldığında 5-6 binlerdeki sıralamam ile çağırılma ihtimalim var mıdır acaba ? Saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağustom sınavı içib 12.000 çağrıldı. Yaklaşık 9.000 kişi başvurdu. Önümüzdeki iki ayda büyük alımlar olacak. Ve 75 üzeri herkes girebilecek muhtemelen.

   Sil

Yorumunuz Denetlendikten Sonra Yayımlanacaktır.